Nasze sukcesy 2016


Kolejny rok naszych zmagań w Polsce i nie tylko, był znacznie bogatszy. Niektórych z nas można nazwać już rasowymi zawodnikami, którzy bez kompleksów trenują z innymi klubami, kadrowiczami, a nawet zawodnikami z pierwszej 10-tki świata!

Sukcesy, to nie tylko doskonałe starty naszych zawodników, ale także chwalone w całej Polsce regaty organizowane przez nasz klub, zgrupowania i szkolenia.

  • organizacja Mistrzostw Polski Mastersów w Klasie Laser w Pucku,
  • organizacja Pucharu Polski Mastersów nad Zegrzem,
  • organizacja zgrupowań w Nieporęcie i w Pucku,
  • organizacja pionierskiego teoretycznego szkolenia regatowego z trenerem kadry narodowej, Bartkiem Szotyńskim,
  • regularne treningi nad Zegrzem,
  • organizacja zimowych treningów motorycznych z naszą olimpijką Anną Weinzieher,
  • organizacja regularnie ćwiczącej grupy CrossFit,
  • pozyskanie sponsorów na regaty organizowane przez klub,
  • zakupy nowych łódek przez klubowiczów,

Poniżej wyniki, świadczące o tym że “RKS Lasery Zegrze nie zamyka już listy wyników”, a czasem możemy powalczyć o czołowe miejsca.

Rybnickie Regaty Żeglarskie 8-10.04.2016
8 Krzysztof Racz Radial

XXXVI Puchar Arki – Gdynia 20.04.2016
44 Krzysztof Racz Radial

9 Konrad Berezowski Standard

Puchar Trzech Ryb – Giżycko 13-15.05.2016
6 Krzysztof Racz Radial

Pucharu PZŻ Krynica Morska 20-22.05.2016
26 Krzysztof Racz Radial
33 Mateusz Leszko Radial
34 Antonina Zagrzejewska Radial

18 Konrad Berezowski Standard

Puchar FIR 2016-06-05
5 Mateusz Leszko Radial

Puchar Polski Centralnej – Zegrze 10-12.06.2016
17 Konrad Berezowski Radial
43 Krzysztof Racz Radial
44 Anna Kozińska Radial
46 Antonina Zagrzejewska Radial
49 Stanisław Elmer Radial
50 Katarzyna Boratyn Radial

Puchar Żubra 25-26.06.2016
4 Mateusz Leszko Radial
7 Anna Kozińska Radial
9 Katarzyna Boratyn Radial

Europa Cup Dziwnów 8-10.07.2016
46 Konrad Berezowski Radial
65 Mateusz Leszko Radial
71 Anna Kozińska Radial

MP Juniorów i Serniorów 16-18.09
36 Krzysztof Racz Radial

MP klas AOC 24-25.09
23 Antonina Zagrzejewska Radial

Mistrzostwa Warszawy Laser Standard 10.09.2016
11 Andrzej Czokajło Standard

Mistrzostwa Warszawy Juniorów w klasie Laser Radial 2.10.2016
25 Krzysztof Racz Radial
26 Antonina Zagrzejewska Radial
31 Katarzyna Boratyn Radial

Laser European Masters Hvar 2016
19 Krzysztof Racz Radial
62 Antonina Zagrzejewska Radial

Baza Mrągowo
1 Mateusz Leszko Radial
3 Stanisław Elmer Radial

Puchar Polski Masters Zegrze
Radial
2 Krzysztof Racz
4 Anna Puślecka
5 Stanisław Elmer
6 Antonina Zagrzejewska
7 Marta Byczkowska

Standard
1 Andrzej Czokajło
2 Maciej Wilk
5 Paweł Brzozowski
7 Maurycy Moes
8 Tomasz Kłodas

Puchar Polski Masters Otmuchów 4-5.06.2016
Standard
3 Andrzej Czokajło
4 Maciej Wilk
7 Tomasz Kłodaś

Radial
1 Antonina Zagrzejewska
2 Krzysztof Racz
3 Stanisław Elmer

Mistrzostwa Polski Masters
Standard
3 Konrad Berezowski
9 Andrzej Czokajło
10 Maciej Wilk
11 Paweł Brzozowski
12 Maurycy Moes
13 Tomasz Kłodas

Radial
1 Krzysztof Racz
6 Antonina Zagrzejewska
10 Anna Kozińska
11 Stanisław Elmer
12 Katarzyna Boratyn

Przygotował: Mateusz Leszko

Zimowe treningi motoryczne z Anią Weinzieher

miny800x400

Zima to dla nas czas intensywnych przygotowań do sezonu na wodzie. W tym roku w osiągnięciu mistrzowskiej formy pomaga nam Ania Weinzieher.

Treningi odbywają się w środy o godz. 19.30 i są dedykowane wszystkim żeglarzom regatowym pływającym na małych łódkach mieczowych.