O nas

Żeglarstwo regatowe na Laserze Radial i Standard… Ile razy, patrząc  na pływające po jeziorze łódki, albo relacje w TV (tak rzadkie zresztą) , pomysleliście sobie, że to takie nudne, i – jesli macie juz jakieś doświadczenia z rejsów na Mazurach – całkiem łatwe. :-) Niejeden z aktualnych członków grupy Lasery-Zegrze myslał podobnie. Tylko dlaczego – kiedy rozpoczynaliśmy kilka lat temu pierwsze pływania na Laserach – zdziwieni trenerzy okolicznych klubów podpływali do nas, ażeby obejrzeć to dziwo. Dziwo, czyli jakiegoś amatora, na jakiejś starej łódce, z laserem na żaglu. Łódce dotąd zarezerwowanej wyłącznie dla zawodników, którzy od dziecka pływają regatowo, a Laser Standard jest dla nich jednym z etapów w karierze, do którego to etapu dąży się latami.

Dlaczego ? Bo okazuje się, że do momentu powstania naszej grupy niemal nie spotykało się osób żeglujących amatorsko na łódkach tej klasy.

Dlaczego ? Bo jesli chcemy żeglować na Laserze, podnąsząc swoje umiejętności z miesiąca na miesiąc, z roku na rok, nie wystarczy wsiąść raz w tygodniu, lub nawet rzadziej w sezonie letnim na tego małego diabła. Nie wystarczy tylko pływać od brzegu do brzegu, albo pokręcić się treningowo pomiędzy bojkami.

Żeglowanie Laserem to: sensownie przepływane wodogodziny (im więcej tym lepiej), to setki godzin ćwiczenia manewrów, czyli zwrotów, bojek itd., to godziny spędzone w siłowni, na rowerze i w trakcie innych aktywności podnoszących sprawnośc fizyczną, a więc siłę i wytrzymałość, to zima spędzona na budowaniu bazy fizycznej pod sezonowe pływanie. Letnie nabijanie wodogodzin to już wisienka na torcie treningów.

Kim więc są członkowie grupy Lasery-Zegrze ?

To ludzie którym się chce, dla których im trudniej tym łatwiej, ludzie którzy po latach postanowili wrócić do żeglarstwa regatowego, ale – a może przede wszystkim – ci którzy postanowili spróbować tegoż dopiero w dorosłym życiu. I wsiąkli na stałe. Niewiele jest osób, które rozpoczynając przygodę z Laserem w późniejszym wieku, nie związały się :-) z tymże Laserem na dłużej.

A dlaczego powstał Regatowy Klub Sportowy Lasery-Zegrze ?

Ano dlatego, że wiemy z jakimi trudnościami spotykaliśmy się na początku, my dorośli amatorzy, którym zachciało się ścigać regatowo.Chcemy więc pomagać kolejnym, takim jak my amatorom w wejściu do świata regatowego, a byłym zawodnikom, chcącym wrócić po latach do żeglarstwa regatowego, umożliwić taki powrót.

Co więcej… Mamy w swoich szeregach wciąż rosnącą, największą i najprężniej działającą w Polsce grupę Mastersów w klasie Laser. Mastersów, czyli zawodników (i przyszłych zawodników :-)) w wieku 35 lat i starszych.

A poza wszystkim:

The big boats get the glory, but the small boats make the sailor…

Więc czekamy na Was :-) !!!